Dlaczego dostępność stron www na urządzeniach mobilnych jest dziś tak ważna?

Dlaczego dostępność stron www na urządzeniach mobilnych jest dziś tak ważna?

Dlaczego wiele bardzo ciekawych witryn internetowych nie budzi zainteresowania potencjalnych klientów? Czy oznacza to, że, wbrew obiegowym opiniom, Internet nie jest już najważniejszym źródłem informacji? Takie wytłumaczenie, choć wygodne, nie ma wiele wspólnego z rzeczywistością. Przeciwnie, często problem ten dotyczy właśnie witryn, które nie są dostosowane do potrzeb użytkowników Internetu. Jak to możliwe? Okazuje się, że znacznie częściej winne jest niedopasowanie strony do potrzeb urządzeń mobilnych.

Tworzenie stron internetowych tak, aby można było z nich korzystać jedynie na komputerach stacjonarnych to opcja, która staje się dziś coraz mniej atrakcyjna. Jeśli mają one zachęcać klientów, muszą znajdować się w zasięgu ich ręki także wtedy, gdy ci ostatni mogą skorzystać jedynie z tabletu lub smartfonach. Troska o tą kwestię ma znaczenie także podczas pozycjonowania witryny internetowej. Google analizuje to, czy jest ona atrakcyjna także dla urządzeń mobilnych z dostępem do Internetu i uzależnia wyświetlanie jej w wynikach wyszukiwania również od tego czynnika.

Dobra strona internetowa kluczem do sukcesu

Jeśli chcesz, aby twoja strona internetowa była intuicyjna oraz przejrzysta zapraszamy do współpracy z agencją Mediaessence. Sprawdź ofertę – tworzenie stron internetowych Kalisz.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *